Eesti Vabariigi 104. aastapäeva tähistamise üritusel 24.02.2022.a. Prangli Rahvamajas anti Viimsi valla tänukiri üle Raimond Linholmile- Prangli Vabatahtlikus Päästeseltsis tegutsemise ja erakordse julguse ja vapruse eest elude päästmisel.
Üheskoos mängiti Eesti mängu Prangli moodi ning mõnusa meeleolu tõid saali Carl Philip Madis ja Karl Madis.
Prangli Rahvamaja sai endale ka imelise “Estonia” klaveri. Selle paigaldamine vajas mitme mehe jõudu.
Kevadpidu peetigi klaveri saatel. Esinesid võrratud Kelli Uustani ja Peeter Kaljumäe.
23.04. tähistasime üheskoos Jüriööd. Külas oli Jaan Kirss, kellega koos sai nii laulda, kui ka nalja teha.
Prangli saare talgupäeval käis hoogne töö ka rahvamaja õue peal. Maitsvat Keitu keedetud talgusuppi aga söödi üheskoos rahvamaja saalis.
Randvere Päevakeskuse rahvatantsurühm “Kobarake” pidasid maha väga tööka tantsupäeva.
Suvehooaeg avati saarel saunajooksu ja tantsupeoga, kus esinejateks olid “Irena ja Ivar Hansen.
Viimsi Hoovimängude Festivalist said osa ka Pranglil viibinud lapsed ja neid oli üsna palju. Lisaks mängimisele said lapsed joonistada tuntud kunstniku Urmas Orgusaare vahval juhendamisel.
Külas käis Banaanikala lasteteater etendusega “Kuldkalake”, mida nautisid ka Mari- Liisi laulustuudio tütarlapsed.
Jaaniõhtu toimus traditsiooniliselt Ülesaare laululaval. Jaanituli, mis oli süüdatud EV presidendi poolt, jõudis meieni Viimsi valla kaasabil ja selle süütas Prangli saarevanema kohusetäitja Raimond Linholm.
Õhtu algas väikest laste mängude tunniga. Edasi juba said lustida vanemad lapsed.
Köieveos võtsid mõõtu nii mehed kui ka naised.
Võitjateks tulid võistkonnad”Mölgi naised” ja “Tõmbajad”.
Suurt tantsulusti pakkusid Mikko ja Mait Maltis, mida pidulised nautisid täiega.
Iga suvine oodatud sündmus on kindlasti ka KALURITEPÄEV. Sel suvel toimus jällegi Kelnase sadamas laat, kus sai kohapeal nautida ja kaasa osta nii suitsukala ja suitsuhüljest aga ka kõike muud head ja paremat, mida ainult Prangli saarelt leida võib. Toimus kalaroogade valmistamise ja Eistukite aerutamise võistlus, kus selgusid parimad. Õhtul toimus rahvamajas Suur Suvedisco, discoriks oma saare poiss, keda mandri peal aga Lenny La Vidana tuntakse.
Prangli saare KOHVIKUTE PÄEVA õhtul möllas rahvas koos võrratu ja igavesti noore ansambliga LAINE .
Ka sellel suvel sai publik näha nelja eteendust “Mis sa ilma paadita teed?” Vaatajatelt sai etendus kõvasti kiita:) Projekt, mis sai alguse juba kolm aastat tagasi ehk paat mis läks siis merele, jõudis õnnelikult sadamasse tagasi:) Etendus sai ka Viimsi Kultuuritegu 2021 tiitli.
11.aug. toimus esimest korda Prangli saarel Viimsi Vallavalitsuse suveseminar, millest võttis osa üle 50 vallavalitsuse töötaja. Koos arendati meeskonnatööd, mängiti Eesti mängu Prangli moodi, tutvuti saare vaatamisväärsuste ja elu-oluga.
13. aug. toimus taas Prangli Spordipäev, mis on saarel oodatud sündmus igal suvel. Tänavu oli osavõtjaid väga palju, sest ilm oli ilus ja tuju kõigil sporti teha hea. Rahvast oli kokku tulnud erinevatest kohtadest üle Eesti.
Sellel aastal tunnustas Viimsi vald korraldajaid, südamega korraldatud spordisündmuse eest, Viimsi valla tänukirjaga.
Kõige vanem spordipäev Pranglil korraldati aastal 1961.
Sel aastal ühines Pranglil asuv kolhoos „Noor Kaardivägi”, S.M. Kirovi nimelise Kalurikolhoosiga. Raivo Sikemäe, kes töötas kolhoosis ehitusel oli aktiivne kergejõustiklane ja suur spordientusiast. Tema eestvedamisel hakati korraldama Kirovi kolhoosi erinevates osakondades spordivõistlusi. Hiljem sai temast Kirovi k/k spordiosakonna juhataja. Esimestest spordipäevadest Pranglil võtsid osa ka teiste osakondade inimesed, kuid paari aasta möödudes jäi spordipäev saare oma rahvale. Aladeks olid laskmie, kuuli tõuge, jooks, kaugushüpe.
23.08.1970 aastal oli spordipäeva korraldajaks Prangli külanõukogu liikmed Mati Leppmets ja Urmas Mererand, kes tol ajal oli 23 aastane. Nimetati seda Prangli külanõukogu esivõistluseks. See aasta ja kuupäev pärineb Urmas Mereranna diplomitelt, mille on välja andnud S.M. Kirovi nim. k/k( kalurikolhoosi) spordinõukogu. Tema mäletamist mööda ja tema diplomitelt võib lugeda seda, et võistlus aladeks olid kõrgushüpe, kaugushüpe, granaadivise, kuulitõuge, kettaheide, jooksmine, õhupüssist tulistamine ja võrkpall, kus omavahel võtsid mõõtu pranglikad ja piirivalvurid.Võistlusi peeti Rätsepamäel, kus noored käisid õhtuti koos võrkpalli mängimas.
1985 aasta diplomilt võib lugeda, et üheks alaks oli veel ka sangpommi tõstmine ja diplomi oli välja andnud Kirovi nim. Näidiskalurikolhoosi Spordiklubi. Osavõtjad kinnitavad, et rikas Kirovi kolhoos pani alati välja uhked auhinnad ja neid oli rohkelt.
1986-88 korraldati Pranglis 3 päeva kestvaid suvepäevi, kus toimusid kontserdid ja esinesid isetegevuslased. Laupäev oli spordipäev. Mängiti võrkpalli, toimus köievedu ja erinevad mängud lastele. Õhtuti olid rahvamajas peod, mis kestsid hommikul kella 7.00-ni . Esinesid tuntud ansamblid ja Allan Roosileht tegi videodiskot. Rahvamaja juhatas siis Kalle Erm.
1982- 2012 aastani, kokku 30 aastat, korraldas Prangli saare spordipäevi Tiia Tamm, kes oma ametilt oli tol ajal Kirovi kolhoosi erinevate osakondade spordimetoodik. Osakonnad asusid Neemes, Loksal, Kakumäel, Omedul jne. ning loomulikult ka Pranglis. Viimsi valla taasiseseisvumisel sai Tiia Tamme ametinimetuseks Viimsi valla sporditöö kordinaator ja Prangli Spordipäeva korraldas ta ikka edasi. Sel ajal oli üheks alaks veel ka odavise, kuid spordipäeval armastati ka kangemaid karastusjooke tarbida ning odavise muutus vähe ohtlikuks, rääkis Tiia. Järgmiseks sporditöö kordinaatoriks oli Remo Merimaa, kes samuti jätkas spordipäeva korraldamise traditsiooni.
Kõige populaarsem ala on läbi aastate olnud laskmine. Laskevõistluse protokollid olid 70 -ndatel aastatel väga pikad, osa võttis oma 70 inimest. Õhupüssist võisid lasta nii mehed, naised kui ka lapsed.
Hiljem lasti Lool juba pärisrelvadest, kus asus vana piirivalve laskeplats. Nüüd on üle 20 aasta laskevõistlust läbi viinud Kaitseliidu Harju maleva Rävala malevkond. Neli viimast aastat Avo Aljase eestvedamisel. Lisaks laskmisele airsoft relvadest toimus rahvamaja õues veel ka haavatukandmine, vikingi kirve viskamine ja granaadi täpsusvise.
Võistkond “Tüdrukud” “haavatut kandmas”
Rahvamajal on 3 aastat aidanud Prangli Spordipäeva korraldada Viimsi Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Marika Seppor, kes ise tuli Kirovi Spordikooli tööle 1978 aastal kergejõustiku treenerina. Ta on Viimsis sporditööd teinud 44 aastat.
Kolmandat aastat peetakse jällegi võistlusi Rätsepamäel ja aladeks on hoota kaugus, kummikuvise, 30 m ja 60 m jooks, kuulitõuge ja laste viske- ning muud mängud.
Marta Liisa Linholm rõngaid viskamas.
Igal alal osalevad nii naised, kui ka mehed ja seda erinevates vanusegruppides. Täname väga Endel Linholmi, kes andis lahkesti loa just seal võistluste korraldamiseks.
Jan- Erik Jäätes hoota kaugust hüppamas. Teda jälgib kohtunik Tony Käsper.Korvpalli vabavisked ja võistkondlik jalgpall toimusid palliväljakul. Sel aastal võtsid omavahel mõõtu 7 võistkonda.
Kokku sai diplomeid välja antud 180, sest erinevaid vanusegruppe oli igal alal omajagu. Kõikidel aladel kokku panid kohtunikud kirja 780 sooritust. Pooltel aladel oli aga osavõtjatel võimalus sooritada mitu katset. Siinjuures tahan väga tänada kõiki kohtunikke- vabatahtlikke, kes rõõmsal meelel ja mõnusa huumoriga, kuumal suvepäeval kõik katsed ära mõõtsid, parimatele diplomid väljakirjutasid ning õhtul üle andsid. Tänan veel Viimsi valda ja Paavo Naela diplomite valmistamise eest. Õhtul mängis rahvamajas tantsuks kõigi poolt armastatud VLÜ, mis oli päevale väga ägedaks lõpuks.
Juba pikki aastaid armastavad Tallinna Ülikooli BFM filmitudengid käia Prangli saarel. Traditsiooniliselt õpetab kõige vanem kursus nooremaid ette eluks uues koolis. Kombeks on kujunenud aidata ka rahvamaja ühiskondliku tööga. Sellel aastal aitasid noored koristada võsa, riisuda lehti, pügada hekki ja põletada oksi.
Ka Viimsi Kooli 5 e kl. õpilased oma sügisesel klassi väljasõidul riisusid lehti suure hoo ja naljaga.
Rahvusvahelisel Muusikapäeval tõid Pranglisse väga meeleoluka kontserdi noored muusikud Eduard ja Loore.
Imetoreda Prangli Kooli õpilaste fotoringi näituse “Minu saar” lõppes pidulikult. Koos loositi välja külastajatele enim meeldinud pilt. Pildil on juhendaja Siiri, koos Kristoga.😊
Rahvamajade päeval oli rahvamaja ääreni rahvast täis, sest külas olid Ivo Linna ja Antti Kammiste.
Taas toimus jõululaat ja jõulukontserdil esinesid Mari- Liis laulustuudio imelised neiud ja õpetajad Mari- Liis ja Heimar.
Ka Prangli Kooli kõik õpilased astusid esimest korda sellises koosseisus lavale jõulunäidendiga “Kinkimise rõõm”. Etenduse autor ja lavastaja Külli Talmar.
Vana aasta sai taas üheskoos ära saadetud.
Huumoriprogrammiga “Mis sellest neljapäevast siis saab?”, astusid esimest korda lavale võrratult naljakad “Prangli Tuustid”.